Şevkat Boya

Müşteriye sunduğumuz hizmetin iğneden ipliğe kalitesinden sorumlu olmak, tekstilin en kritik süreçlerinden biri olan kumaş boyama hizmetini de kendi çatımız altında sunmamızı gerektirdi. Şevkat Grup bünyesinde faaliyet gösteren Şevkat Boya, teknolojinin tüm olanaklarından faydalanılan güçlü tesislerinde uzman bir ekiple kumaş boyama hizmeti sunmaktadır.

Kimya Laboratuvarı


Tekstil alanında dünya standartlarını yakalayabilmek, AR-GE ve laboratuar çalışmalarını titizlikle yönetmekle mümkün. Bu bakış açısıyla kurulan Kimya laboratuarımız, renk ölçümü, numune çalışmaları, elyaf analizi, boya ve kimyasal analiz işlemlerini başarıyla yürütmektedir. Müşterilerimizin talep ettikleri numune rengin kodunu bildirmeleriyle başlayan süreçte, modern cihazlar yardımıyla renk reçeteleri yapılır, bu reçetelerin girildiği otomatik ekipmanlar istenen rengi oluşturur. Numune boyama makinalarında kumaşla buluşan renkler, kurutma ve özenli bir analiz evresi sonunda kartelalarla müşteriye sunulur.

Fizik Laboratuvarı


İplikten gardroba uzanan üretim yolculuğunda, her bir adımın titizlikle atılması, prosesin mükemmel tamamlanması için ön koşuldur. Fizik laboratuarımız bu koşulu yerine getirecek testleri uygulamak üzere kurulmuştur.
- Yıkama Haslığı ISO 105 C 06
-Sürtme Haslığı ISO 105-X12
-Ter Haslığı ISO 105-E04
-Su Haslığı ISO 105 E02
-Klorlu Su haslığı ISO 105 E03
-Pilling (Martindale) ISO 12945-2
-Çekmezlik ISO 6330
-Dönme ISO 6330

İşletme

Boyahanemiz, pamuktan polyestere, yünden ketene dek tüm kumaşların boyama işlemini, yine son teknolojik olanaklardan faydalanarak yapar. Hammaddeden insan kaynağına kalite, tüm üretim adımlarında olduğu gibi boyahanede de çalışma ilkemizdir. Boya işlemleri tamamlanan ürünler, kalite kontrolünden geçirilerek bir sonraki aşamaya yönlendirilir.Apre (Kuru Bölüm)

Boyama işlemleri biten kumaşlar müşteri istekleri doğrultusunda tuşe, uygun en, gramaj ve çekme değerlerini kazanmak üzere finishing bölümüne gelir. Ürünler, bu bölümde amaca ve isteğe yönelik son işlemlerini görerek tamamlanırlar.